Lapsen oikeuksien viikko huipentui mielenilmaukseen Toholammin kunnantalolla – katso kuvat ja videot!
Kannuslaisten äitien Jannika Korvelan ja Marika Päivärinta-Guinardin mielipide: ”Uusi päiväkoti metsän ja liikuntapaikkojen läheisyyteen!”
Sykäräisten kyläkouluvanhempien mielipide: ”Koemme vahvasti, että väitteet lasten edun sivuuttamisesta ovat liioiteltuja”
Kannuksen kaupunginvaltuusto päätti uudesta 9-osastoisesta päiväkodista äänin 14-13 – Toimitus seurasi hetki hetkeltä
Täysin uusi esitys läpi – Teknisten palveluiden lautakunta ehdotti äänestyksen jälkeen kahta päiväkotia Kannukseen
Uuden päiväkodin määrärahat hyväksyttiin ja Kannus-lisä säilyy - Kaupunginvaltuusto venyi iltamyöhään
Ensin Kokkolan Venetsialaisiin ja sitten Blockfesteille? – Nuori kannuslainen rap-duo ei anna epäilijöiden tulla haaveiden eteen
Asukaskysely: Suurin osa ainalilaisista haluaa liittyä Kannukseen – ”Hyvä tie, uusi koulu, hyvät kauppapalvelut”
Ensin Kokkolan Venetsialaisiin ja sitten Blockfesteille? – Nuori kannuslainen rap-duo ei anna epäilijöiden tulla haaveiden eteen
Mainonta Hillan kanavissa toi Saara The Nuohoojalle uuden asiakaskunnan – ”Olen ollut tosi tyytyväinen yhteistyöhön”