Katso videot! : Lättähattu käänsi katseet myös Kannuksen ja Ylivieskan välillä – Nostalgisessa kyydissä Oulusta Vaasaan ja takaisin
Kannuksen ja Kokkolan väliä ajaa tuhat autoa vuorokaudessa – Lähijunaliikenteen aloittamista selvitellään
Etelä-Pohjanmaan ELY-keskuksen Anders Östergårdin mielipide: Maanteiden kunnossapito pohjalaismaakunnissa
Yrittäjä jakoi hiekoitussepeliä Toholammin torilla koko sunnuntain ― "Pihat on ankaran liukkaita, ja jos tällä joku säästyy..."
Jemina Ronkainen halusi muutosta elämäänsä ja opiskeli ajoneuvoasentajaksi - ”Petri Niemi-Korpi otti ujon ja aran opiskelijan harjoitteluun”
Melkein puolet Toholammin koululaisista kuljetusoppilaita - kunta jatkaa sopimusta Wiimax Oy:n kanssa
Kannuksen Kyläradion ”Vappu Pimiä” ja ”Janne Kataja” ruotivat paikallisia aiheita humoristisella otteella
Soite sulkee oviaan kesällä, Pohteella laajoja sulkuja — Kannus auki koko kesän, Himanka ja Toholampi eivät
Kannuksen Kyläradion ”Vappu Pimiä” ja ”Janne Kataja” ruotivat paikallisia aiheita humoristisella otteella
Mainonta Hillan kanavissa toi Saara The Nuohoojalle uuden asiakaskunnan – ”Olen ollut tosi tyytyväinen yhteistyöhön”