Paikallisuutiset

Vs. nuorisotyönohjaaja Emilia Myllylä aloitti Toholammin seurakunnassa Instagram Liveillä ja Vintin siivouksella – "Tässä seurakunnassa on ihania nuoria"

Tervetuloa! Toholammin seurakunnan uusin nuorisotyönohjaaja Emilia Myllylä toivoo, että nuorteniltoihin voisi tulla kuin turvalliseen kotiin. Vintin sisustukseen hän suunnittelee nuorten kanssa pientä kohennusta, mutta seinän värikäs risti miellyttää.
Tervetuloa! Toholammin seurakunnan uusin nuorisotyönohjaaja Emilia Myllylä toivoo, että nuorteniltoihin voisi tulla kuin turvalliseen kotiin. Vintin sisustukseen hän suunnittelee nuorten kanssa pientä kohennusta, mutta seinän värikäs risti miellyttää. Kuva: Kaisa Suomala

Emilia Myllylä aloitti vs. nuorisotyönohjaajana Toholammin seurakunnassa toukokuun alussa, mutta hän aloitteli työtään jo huhtikuun puolella. Työsopimus on määräaikainen.

Myllylän työrupeamaon alkanut poikkeusoloissa ja hän myöntää, että jännittävältä on tuntunut.

– Maailmanlaajuinen pandemia, outo se

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä